| HARDALİYENİN FAYDALASI

*Güçlü bir ANTİOKSİDANDIR
*ALKOLSÜZDÜR
*ANTİBAKTERİYELDİR
*DOĞAL ENERJİ İÇECEĞİDİR
*%100 ÜZÜM SUYUDUR
*VİTAMİN İÇERİĞİ YÜKSEKTİR
*BÖBREK VE SİNDİRİM SİSTEMİNİ DÜZENLER

Ayrıca HARDALİYENİN kansere karşı olumlu etkileri olduğu, tansiyonu dengelediği, kan oluşumunu hızlandırdığı, kalp ve bağışıklık sistemine faydaları olduğu, bedeni ve zihni güçlü tuttuğu, romatizmaya iyi geldiği, hamile hanımların mide bulantısını giderdiği, iştah açtığı ve cildi tazelediği bilinmektedir.

Trakya Kalkınma Ajansı ve TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi Gıda Enstitüsü'nün işbirliğiyle HARDALİYE'nin karakterizasyonu ve sağlık etkileri üzerine kapsamlı bir proje gerçekleştirilmiştir. Bu projeye göre HARDALİYE, bileşimlerindeki fenolik bileşiklerin antioksidatif ve antimikrobiyal etkileri dolayısıyla sağlık üzerine olumlu etkileri nedeniyle fonksiyonel gıda olarak değerlendirilmiştir. Hardaliyenin toplam fenol içeriğinin portakal suyundan daha yüksek olduğu belirlenmiştir. Hardaliyenin, fermente bir içecek olması, antimikrobiyel öğeler bulundurması ilave edilmiş rafine şeker ve yağ İÇERMEMESİ günlük enerji, karbonhidrat, bazı vitamin ve mineral gereksinimlerini desteklemesi nedeniyle günlük beslenmede yer alabilecek sağlıklı bir içecek olduğu ifade edilmiştir.

Hakkımızda

Kutbay BENNİ kendi adıyla KUTBAY BENNİ Hardaliye firmasını 2005 Yılında Kurmuştur.

Projemizin amacı, 500 yıllık geleneksel enerji içeceğini  yeni kuşaklarla buluşturmaktır.  Gıda mevzuatına uygun, kontrollü ve standart ürünümüz&u...

Sosyal Medya

Sosyal medya hesaplarımız:
Bizi Takip Edin !

Haberdar OlBildirimlere katılarak en son ürünlerimizden ilk siz haberdar olun.